Růžové šaty s bolérkem

9. června 2014 v 20:32 | já |  Popisy na háčkované modely

Šaty jsou háčkované z příze Daniela.
Nejprve jsem si uháčkovala potřebný počet kytiček s tím,že jsem 2 okvětní lístky ve 13 dlouhém sloupku poslední řady sháčkovala z předchozí kytičkou.

Poté jsem kytičky obháčkovala a spojila řetízkovými oky takto,mezi vrchními okvětními lístky po 10 řetízkových okách - foto 7,poté 15 řetízkových ok a připojit - foto 1 a 2 / 5 řetízkových ok a připojit - foto 3 / 5 žetízkových ok a spojit do trojuhelníku - foto 4 a 5 / 10 řetízkových ok - foto 6

Dále jsem již háčkovala jen dlouhé sloupky kolem dokola do výše průramků.Práci jsem si rozdělila na přední a zadní díl a doháčkovala.

Nyní jsem na spodní stranu obháčkovaných kytiček háčkovala sukénku opět kolem dokola.BOLÉRKO

Opět jsem si uháčkovala potřebný počet kytiček a obháčkovala jako u šatů.
Dále jsem háčkovala vzorem sukénky 4 řady,nyní jsem si práci rozdělila na přední díl - zadní díl - přední díl.
Přední díly jsem háčkovala tak,že jsem uháčkovala ještě 4 řady rovně a poté jsem vždy na straně výstřihu ujímala-neháčkovala 1 oko až do výše náramenice.
Zadní díl jsem háčkovala rovně nahoru a v posledních 5 řadách jsem si práci rozpočítala ujmula na krční výstřih a doháčkovala ujímáním náramenice do potřebné délky.Já je mám dlouhé přes tři plná políčka.
Vzor jsem si u ujímání upravovala tak,aby mi vycházel jak potřebuji.
Nyní jsem již jen uháčkovala rukávky,opět jsem je háčkovala do otvoru směrem dolů a obháčkovala 2 řadami dlouhých sloupků a 1 řadou krátkých sloupků.
Nakonec jsem ještě obháčkovala celé bolérko takto.
Nad kytičkou jsem nejprve uháčkovala 120 řetízkových ok,které jsem hned zpátky obháčkovala dlouhými sloupky a rovnou jsem dlouhými sloupky háčkovala přes přední díl,zadní díl,přední díl,s tím,že jsem opět nad kytičkou uháčkovala 120 řetízkových ok a zpět jsem je obháčkovala dlouhými sloupky a pokračovala jsem dále dlouhými sloupky přes spodní strany kytiček až k začátku.
Takto jsem udělala z dlouhých sloupků ještě jednu řadu a jednu řadu krátkých sloupků.
Nesmíte zapomenou,že na předních stranách v dolních rozích se musí v krajích oka rozháčkovat v každé řadě,aby vytvořila roh.Já jsem rozháčkovala 3 oka (do 1 oka 2 dlouhé sloupky,do 2 oka 3 dlouhé sloupky a do 3 oka 2 dlouhé sloupky).
Nakonec jsem ještě pod háčkovanou sukénku našila látkovou sukénku.V mém případě jsem požila staré triko,které jsem nikdy nenosila.Obkreslila jsem si šířku,naměřila výšku,přidala nepatrně na švy,vystřihla a sešila švy,jelikož jsem využila širšího spodního okraje trika měla jsem spodní stranu již pěkně hotovou.Když byla sukénka hotová tak jsem ji přišila k šatům k druhé řadě dlouhých sloupků ručně.Přeji příjemnou práci Gábi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.