Zajíček ze slámy

25. srpna 2010 v 8:39 |  Ostatní tvoření
Na výrobu zajíčka potřebujete slámu,noviny,provázek popřípadě tenký drátek,špejle,párátka,lepidlo (používala jsem herkules,ale možná by bylo jednoduší a lepší tavné),papír,nůžky,lepidlo,mašli atd....Nejprve si uděláme z novin dvě koule,jednu menší = hlava a druhou větší = tělo.Nyní kouli obalíme slámou,tak aby novinový papír nebyl vidět a omotáme cikcak provázkem popřípadě tenkým drátkem,aby nám sláma dobře držela,totéž uděláme i s druhou koulí.Přečnívající slámu jsem ostříhala a obě koule jsem silně nastříkala lakem na vlasy,silně tužícím.
Omotanou kouli na tělíčko doporučuji na spodní straně trochu sploštit aby nám stála a zajíček nam držel sedět.

Ruce jsem vytvarovala podle oka smotáním slámy do válečku,nohy smotáním do placatého oválku,prostě tak aby to co nejvíce připomínalo pacičky a nožičky.
Uši jsou vytvarovány taktéž podle oka,je možné si jejich tvar nakreslit na čtvrtku,vystřihnout a poté slámu vytvarovat podle předlohy.
Ruce,nohy i uši jsou opět důkladně omotány provázkem,popřípadě tenkým drátkem,sestřiženy a silně nalakovány.

Nyní jsem si vzala špejli,upravila ji do požadované velikosti na spojení těla a hlavičky a oba konce jsem seřízla do špičky.Totéž jsem udělala pro obě ruce,nohy a uši,zde můžeme použít i kulatá párátka,která již mají oba konce špičaté.
Nejprve jsem špejli zapíchla do hlavičky a zakápla raději lepidlem,poté jsem připíchla tělo a než jsem ho úplně namáčkla k hlavě opět jsem kápla trochu lepidla a nechala zaschnout.
Stejným postupem jsem připevnila ruce,nohy a uši.

Nakonec na tvrdý papír nakreslíte a vybarvíte oči,čumáček a přilepíte a celého králička ozdobíte dle fantazie.

Přeju hodně zdaru při práci Gábi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.