Popis na růžové šaty pro Vali

26. srpna 2008 v 13:20 |  Popisy na háčkované modely
Tyto šatičky jsou háčkované od zhora dolů.


Nejprve si uháčkujete řetízek potřebné délky = obvod přes prsa a spojíte do kruhu.Dále háčkujeme takto "6 2x nahozených dlouhých sloupků,2 řetízková oka". Od" do" stále opakujeme až do potřebné délky těla.Tělo by mělo být dlouhé tak do půlky zadečku,popřípadě kratší,delší ne jelikož výsledné šatičky jsou dost těžké a tak se oblečené vlastně prověsí a jsou tím pádem delší.
Když máte hotové tělo začnete háčkovat první kanýr vzorem na fotografii nahoře.
Tento vzor stále opakuje dokola,v první řadě háčkujte tak,že uháčkujete do 1 oka předchozí řady 4 2x nahozené dl.sl.,2 řet.oka,4 2x nah.dl.sl.do jednoho oka,1 řet.oko,4 oka předchozí řady vynechat,1 2x nahozený dl.sl.,1 řet.oko a takto stále dokola celou řadu.V dalších řadách háčkujete dle popisu.
Po uháčkování prvního kanýru,délka záleží na vás,začneme háčkovat kanýr druhý a to tak,že oka nabereme z rubu z první řady prvního kanýru.Třetí kanýr háčkujeme stejně jako druhý.
Nakonec uháčkujeme vzorem kanýru ramínka,délka a tloušťka opět dle vaší potřeby.Volte ramínka raději silnější,jak jsem již napsala šatičky jsou ve výsledku těžké,jelikož všechny 3 kanýry jsou háčkované na jedné řadě.
Pozn: Podle otestování šatiček na dovolené bych mohla doporučit uháčkovat tělo jako tílko a kanýry poté stejně.
Přeju hodně zdaru při práci.A jako vždy pokud budete potřebovat pomoc či poradit neváhejte mě kontaktovat.S přáním hezkého dne Gabi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucia Lucia | E-mail | 11. května 2011 v 12:34 | Reagovat

Ešte som ich nevidela, ale chcem ich vidiť.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.