Růžové háčkované šaty

18. června 2008 v 14:33 |  Popisy na háčkované modely
Háčkovala jsem přízí Daniela od firmy Nitarna.Popis bude na tyto šatičky,jsou trošičku jiné než ty první,rozdíly uvedu během popisu a na konci popisu.Na fotografii vydíte rozdíl.
Omlouvám se,ale tento popis bude hodně o tom,že vám budu ukazovat na fotografii jak to má vypadat,nedaří se mi to popsat.Při háčkování jsem vycházela ze schématu níže,který se skládá ze dvou vzoru,které ve výsledném efektu tvoří dirkovaný kosočtverec a plný kosočtverec.
Také vždy uvádím,že na začátku háčkuji 3 dl.sl.,ale samozřejmě místo prvního sloupku háčkuju vždy 3 řetízková oka.
Cíp šatiček je uháčkovaný jako trojuhelník složený z kosočtverců.Pokud někdo potřebuje tak doporučuji si schéma nejdříve rozkreslit do trojuhelníku a háčkovat dle toho.
Začala jsem jedním řetízkovým okem do kterého jsem uháčkovala 3 dlouhé sloupky.Pak jsem háčkovala 3dl.sl.do prvního dl.sl.předcházející řady,13 řetízkových ok a do 3 dl.sl předcházející řady uháčkujeme opět 3 dl.sl.Pak pokračujete tak,že na začátku a na konci háčkujete 3 dl.sl. a mezi háčkujete oka tak jak je uvedeno v schématu v řadě 2,3,4,5.
Na začátku a na konci 6 řady schématu začnete přidávat vzor číslo 2,tak že uháčkujete do prvního dl.sl.předchozí řady 3 dl.sl. jedno oko vynecháte a opět uháčkujete 3 dl. sl. a dále háčkujete jako v řadě 6 schématu a konec jako začátek.Toto přidávání provádíme vždy v 6 radě dalšího-nového plného kosčtverce stejně.
.
Háčkujete dále podle schématu,ale stále musíte přidávat vzor číslo 2.Na fotografii vydíte jak by měla práce vypadat.
V 11 řadě vzoru číslo 1 musíte zase začít přidávat vzor číslo 1 a to tak,že uháčkujete 3 řetízková oka,13 řetízkových ok a dále háčkujete dl.sl. vzoru číslo 2,vzor číslo 1 atd.......Toto přidávání opět opakujeme v další 11 řadě nového dirkovaného kosočtverce.
Háčkujete stále dokola do potřebné výšky,přičemž v každé 6 a 11 řadě schématu přidáváte oka jak jsem popsala pro další kosočtverce.Kosočtverce by se měli na šířku střídat na výšku by měli být stejné,tedy dirkované nad sebou a plné nad sebou.Měli by jste skončit v šířce boku vaší princezny.Mě v tomto případě nastal problém,jelikož dcerce šatičky byli,ale při chůzi do schodů jí cíp táhl a kdybych přidala další kosočtverce tak by ji šaty zase byli moc volné.Vyřešila jsem to tak,že v místě spojení což u mě bylo v šírce 7 dirkovaných kosočtverců,jsem v 6 řadě cíp k sobě spojila potřebným počtem řetízkových ok,do kterých jsem v další řadě háčkovala vzor číslo 2.Na fotografii vydíte jak spoj vypadá, pokud spojíte bez řetízkových ok budete mít ve výsledku špičku.
Nyní už v kruhových řadách doháčkujeme kosočtverce cípu.Dále už jen háčkujete do výšky pasu vzorem číslo 2.
Nyní jsem začala opět z obou stran na bocích háčkovat opět po jednom dirkovaném kosočtverci.(V prvním případě jsem háčkovala jen na jednom boku a dálší jsem háčkovala jak mi to vycházelo dle vzoru a neujímala jsem jelikož to nebylo potřeba)Přičemž jsem na zúžení 3x v každé 3 řadě 3 dlouhé sloupky u řetízkových ok sháčkovala.Šaty se zřasí tak se nelekněte,že máte něco špatně.
Na další fotografii vydíte jak mi dále vycházeli dirkované kosočtverce na obou stranách.Počet oček mi nedovolil abych uháčkovala kosočtverce kolem dokola,tak jsem uháčkovala jeden základní a nad ním dva,na předním díle směrem doleva na zadním díle směrem doprava.
Nyní jsem opět háčkovala 2 kruhové řady vzorem číslo 2.A pak jsem uprostřed předního a zadního dílu uháčkovala po jednom dirkovaném kosočtverci.A v další kruhové řadě vzorem 2 jsem na ramínka,které dcera chtěla rovně na ruce,uháčkovala potřebný počet řetízkových ok.Doporučuji si uháčkovat řetízek,šatičky holčičce zkusit a odměřit přímo na ní.Nyní ještě uháčkujete 2 kruhové řady vzoem 2 a šatičky máte hotové.
U prvních šatiček jsem uháčkovala 3 kruhové řady vzorem 2 a práci ukončila.Nakonec jsem uháčkovala ramínka tvořená ze 3 řetízků z řetízkových ok.
Doufám,že se vám šatičky povedou a nebudete mít problém s popisem.Pokud ano jak již víte klidně se na mě můžete obrátit ráda vám pomůžu a poradím.
Přeju příjemný den a hodně zdaru při práci Gábi.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.