Hnědé vlnkovaté šaty pro Niki

24. června 2008 v 11:43 |  Popisy na háčkované modely
Háčkovala jsem ze zbytků příze,proto bude mnou uváděná spotřeba orientační.Vypadá to,že jsem měla zbytky příze Silva a spotřeba na tuto velikost což je 6 let by mohla být 4 klubíčka po 100g různé barvy.
Nejprve jsem si uháčkovala řetízek o 130 řetízkových ok a spojila do kruhu.V další řadě jsem uháčkovala 130 dl.sl.a opět spojila do kruhu.Tuto řadu můžete,ale nemusíte dělat.
Dále jsem háčkovla dle následujícího spodního vzoru a to tak,že jsem jednou barvou uháčkovala 2 řady.Takže by vám měla vznikat skupina vlnek ve 4 barvách po 8 řadách.
Já jsem uháčkovala celkem 4 skupiny těchto vlnek což se rovná celkem 32 řad vlnek.
Nyní jsem pro otvory na rukávy háčkovala tak,že jsem si urovnala šatičky tak,abych měla představu kde bude přední část a kde bude zadní část,místo křížení spojování vlny mám v prostřed zadního dílu.Proto mě to vyšlo následovně,uháčkovala jsem 2 vlnky,přičemž u druhé vlnky už jsem neháčkovala 5 dl.sl.do jednoho oka,ale místo toho jsem uháčkovala pevné oko.Poté jsem uháčkovla 30 řetízkových ok a opět spojila pevným okem v místě kde mělo být 5 dl.sl. do jednoho oka.Poté háčkujeme dle vzoru a na druhé straně vypracujeme stejný otvor.V další řadě háčkujeme dle vzoru s tím,že do řetízkových ok uháčkujeme buď vzor tak jak vám bude vycházet nebo jako já uháčkujete pouze jeden vzor.To znamená,že háčkujete dle vzoru,ale v těchto řetízkových okách budete vždy jedno oko vynechávat.(vycházelo mi to takto 1dl.sl.-1 oko vynechat,1 dl.sl.-1 oko vynechat,do dalšího oka 1dl.sl.,1řet.oko,1dl.sl.,1řet.oko,1dl.sl. a opět 1 dl.sl.-1 oko vynechat,1 dl.sl.-1 oko vynechat atd....)Kolik vzorů v těchto řetízkových okách uháčkujete tak velký budete mít otvor pro ruce,v prvním případě byli dcerce šatičky moc velké,proto jsem to vyřešila takto.Opět uháčkujete jednu skupinu vlnek a buď práci ukončíte jako já nebo ji ještě můžete popřípadě obháčkovat ještě řadou kr.sl. nebo uháčkovat ještě nějakou vlnku,to už je na vás.
Poté začnete háčkovat kanýrky a to tak,že si šatičky otočte tak,aby jste měli výstřih u sebe a na konci první řady dl.sl. naberte pomocí 2x nahozených dl.sl. oka na 1 kanýrek,měli by jste opět mít 130 ok.Kanýrek je tvořen 3 řadami 2x nahozených dl.sl.
Pro další kanýr oka naberte stejně jen ze spodní strany,ale nyní uháčkujte 4 řady 2x nahozených dl.sl.
Oka pro další dva kanýry naberete stejně jen z první řady řetízkových ok a pravděpodobně budete muset uháčkovat pro 3 kanýr 5 řad 2x nahozených dl.sl. a pro 4 kanýr 6 2x nahozených dl.sl.Měli by vám vždy 2 řady kanýru vyčnívat oproti předchozímu kanýru.
Já vzhledem k tomu,že by mi na takto háčkované kanýry opravdu nevyšla už příze uháčkovala jsem to jinak.Oka na první kanýr jsem nabrala stejně a také jsem uháčkovala 3 řady 2x nahozených dl.sl.Oka pro 2 kanýr jsem nabrala v první řadě 1 kanýru a uháčkovala 4 řady 2x nahozených dl.sl.Oka pro 3 kanýr jsem nabrala ve druhé řadě 2 kanýru a uháčkovala 4 řady 2x nahozených dl.sl.Oka pro 4 kanýr jsem nabrala ve druhé řadě 3 kanýru a uháčkovala jsem 4 řady 2x naozených dl.sl.Oka nabírame vždy zespodu.
Jako další variantu háčkování kanýru je uháčkovat rovnou sukýnku a na ní postupně vypracovat 4 kanýry.Výběr záleží pouze na vás.
Při práci vám přeji hodně zdaru.Jako vždy pokud budete potřebovat pomoc klidně mi napište ráda vám pomůžu a poradím.S přáním hezkého dne Gábi.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Andrea C. Andrea C. | E-mail | 12. března 2011 v 9:03 | Reagovat

Gábi-smekám-musíte mít zlaté ručky,které umí tak kouzlit!A díky že si dáte tu práci se podělit o svá dílka s ostatními a ještě přidáváte návody,určitě se budu inspirovat a vyzkouším-bude to ale asi mé životní dílo:o)))A.

2 Gábi Gábi | 12. března 2011 v 9:47 | Reagovat

Moc děkuji Gábi

3 Jiřina Jiřina | E-mail | 15. ledna 2014 v 22:08 | Reagovat

Moc krásné šatičky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.